Podvodné jednání při půjčkách

Podvodné jednání při půjčkách aneb jak přijít k penězům, ne o peníze.

Aneb jak přijít k penězům, ne o peníze

Pokud vám banka neschválí úvěr z důvodu nedostatečných příjmů, tak někteří odvážlivci si jdou pro peníze do nebankovních (většinou lichvářských) společností. Toto jednání je velký risk nejen z důvodu mnohem vyšších poplatků, ale některé firmy se neobávají použít i podvodných způsobů, jak z vás vymámit peníze, aniž by jste od nich jakýkoliv úvěr vůbec dostali.

Momentálně jsou zjištěny dva druhy podvodného jednání, na který by jste si měli dát pozor:

Bohužel takto jednající firmy nejsou vypsány... Jistě se každý z nás může dostat do finanční krize, to je pochopitelné, ale je třeba být obezřetný při výběru nebankovní firmy, která vám nabízí půjčku.

Lidé jsou opravdu velice neopatrní a zkoušejí peníze sehnat, kde se dá a jsou z toho ještě větší potíže, než byly. Přitom podvodná firma je kolikrát až okatě podezřelá a přesto lidé naletí. Hledali jsme na internetu nějaký seznam podvodných úvěrových firem, ale k našemu překvapení žádný veřejně dostupný není. Snad jen pár komentářů, kde lidé upozorňují na některé firmy, ale informací je velice málo a jsou hodně roztříštěné, což je špatné.