Zastavte právě probíhající exekuci, volejte

+420 776 890 000


aneb jak přijít k penězům, ne o peníze

Pokud vám banka neschválí úvěr z důvodu nedostatečných příjmů, tak někteří odvážlivci si jdou pro peníze do nebankovních (většinou lichvářských) společností. Toto jednání je velký risk nejen z důvodu mnohem vyšších poplatků, ale některé firmy se neobávají použít i podvodných způsobů, jak z vás vymámit peníze, aniž by jste od nich jakýkoliv úvěr vůbec dostali.

Momentálně jsou zjištěny dva druhy podvodného jednání, na který by jste si měli dát pozor:

      První využívá poplatku za schválení úvěru. Peníze jsou klientovi přislíbeny v požadované       výši, o schválení úvěru je informován (často jen SMS) a je po něm vyžadován poplatek. Ten se       přitom pohybuje přibližně v dvojnásobné výši oproti konkurenci (cca 2%). Ti odvážnější       „podnikavci"  spotřebitele navíc ochudí o poplatek za zprostředkování půjčky třetí firmou. Tato       firma přitom sídlí na stejné adrese jako věřitel a de facto se jedná jen o laciný trik, jak část       ceny úvěru vyvést mimo vzorec RPSN. Poté se společnost odmlčí a předmět smlouvy, tedy       úvěr, již klient neobdrží. (Zdroj: qmagazin)

      Druhý způsob je poněkud rafinovanější a z právního hlediska hůře napadnutelný. Při něm       podnikatel spoléhá na předběžný telefonický kontakt. Telefonní linka však rozhodně není       „zelená" - zpoplatněna je opravdu nadstandardním tarifem (např. 95 Kč/min). Přičemž       zákazník není ve všech případech na paušál upozorněn v korektní podobě. Při následném       úmyslném prodlužování rozhovoru tak někteří zájemci o půjčku zaplatí i více než deset tisíc.       Navíc výsledek není zaručen a výsledná výše úvěru nemusí odpovídat požadované částce. Při       odstoupení od jednání v této fázi vám však již nikdo účty za telefon neproplatí. (Zdroj: qmagazin)

Bohužel takto jednající firmy nejsou vypsány... Jistě se každý z nás může dostat do finanční krize, to je pochopitelné, ale je třeba být obezřetný při výběru nebankovní firmy, která vám nabízí půjčku.

Lidé jsou opravdu velice neopatrní a zkoušejí peníze sehnat, kde se dá a jsou z toho ještě větší potíže, než byly. Přitom podvodná firma je kolikrát až okatě podezřelá a přesto lidé naletí. Hledali jsme na internetu nějaký seznam podvodných úvěrových firem, ale k našemu překvapení žádný veřejně dostupný není. Snad jen pár komentářů, kde lidé upozorňují na některé firmy, ale informací je velice málo a jsou hodně roztříštěné, což je špatné.© 2019, pnholding.cz a.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑